Uncategorized

Qumështi dhe hudhra, kura e shumë sëmundjeve, lexoni më poshtë!

Qumështi dhe hudhra të kombinuara së bashku mund të tingëllojnë për ju si një kombinim i çmendur, por në të vërtetë ajo është një mrekulli dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore! Ju duhet patjetër ta provoni. Po ju paraqesim një recetë që quhet qumësht hudhre dhe është një ilaç natyral. Ju duhet ta pini atë të ngrohtë!

Ju duhet: 500 ml qumësht, 10 thelpinj hudhër të grirë apo shtypur, 2-3 lugë çaji sheqer, 250 ml ujë.
METODA: Vendosni ujin dhe qumështin në një tenxhere dhe pastaj shtoni hudhër dhe lëreni përzierjen të ziejë në temperature të mesme dhe duke e përzier shtoni sheqerin. Pijeni të ngrohtë!

PropellerAds

Përfitimet e kësaj pije:
ASTHMA: 3 thelpinj hudhër çdo ditë para se të flini, heq këtë problem.

PNEUMONIA: Merrni qumësht dhe hudhër 3 herë në ditë dhe trajtojeni këtë.

PROBLEMET KARDIAKE: Kjo pije ju ndihmon të ulni kolesterolin e keq LDL dhe ndaloni mpiksjen e formimit, kështu që shëndeti i zemrës bëhet shumë më i mirë.

VERDHËZA: Hudhra aktivizon enzima të mira dhe mëlçia fillon të funksionojë mirë. Mëlçia jonë ka nevojë për squfur në mënyrë që të bëjë detoxin e trupit dhe hudhra ka atë squfur. Ai përmban alicin, selen dhe gjithashtu bën më shumë biliare kështu që yndyra e mëlçisë zvogëlohet. Nëse pini qumësht dhe hudhër për 5 ditë, verdhëza do të zhduket dhe dhjamosja e mëlçisë gjithashtu!

ARTRITI: Merrni këtë përzierje çdo ditë dhe zvogëloni dhimbje të tilla ose inflamacion!

PAGJUMËSI: Përzierja e qumështit dhe e hudhrës ju lehtëson dhe ju ndihmon të relaksoheni më shumë.

KOLLË: Shtoni shafran indie në këtë përzierje dhe ju keni kurën e përsosur për kollën. Bëni hudhër, qumësht dhe shafran i Indisë për këtë qëllim. Hudhra vret bakteret dhe nëse shtoni edhe mjaltin, ai do te qetësoje kollën kronike përgjithmonë!

TUBERKULOZI: Qumështi dhe hudhra janë gjithashtu të shkëlqyera për tuberkulozin e mushkërive. Përdorni 1 gram hudhër, 240 ml qumësht dhe 1 litër ujë. Përziejini dhe lereni të ziejë derisa të merrni ¼ e masës fillestare. Konsumoni 3 herë në ditë.

KOLESTEROLI: Merrni përzierjen me qumësht dhe hudhër të ngrohtë për 7 ditë dhe kolesteroli i keq LDL do të reduktohet!

MOSTRETJA: Hudhra është një antiseptik që do të thotë se rrit imunitetin tuaj dhe përmirëson tretjen tuaj. Qumështi dhe hudhra janë gjithashtu të shkëlqyera për pastrimin e sistemit tuaj limfatik dhe largimin toksik. Hudhra bën më shumë lëngje tretjeje dhe ndihmon në rastet e diarresë.

IMPOTENCE: Ky qumësht i hudhrës është i shkëlqyer për problemet me impotencë. Konsideroni të hani copa të ziera të hudhurës për çështjet femërore dhe mashkullore të pjellorisë.

NERV SHIATIKU: Përzierja e qumështit dhe hudhrës heq dhimbjen nervore të njohur edhe si nerv shiatik.

PropellerAds

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *