Uncategorized

Sinjalet që trupi dërgon, për t’ju thënë se nuk keni shëndet të mirë. Mos i injoroni!

Trupi i njeriut është një sistem kompleks dhe çdo ndryshim i mundshëm tregon se duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje. Ne kemi përmbledhur “sinjalet” më të rëndësishme që trupi juaj ju dërgon sa herë që diçka nuk funksionon ashtu siç duhet! Sigurohuni që të mos injoroni asnjë prej tyre. Njollat e lëkurës Zakonisht janë të […]

Uncategorized

Ju vjen goja erë?! Kjo është një tregues për këto probleme shëndetësore të fshehura!

1. Sëmundja e mishrave të dhëmbëve Është zbuluar se periodontiti dhe gingiviti janë sëmundje që shkaktojnë frymëmarrje të keqe. Fryma kronike e keqe njihet edhe si halitoza, e cila rezulton nga bakteret që banojnë në gojën e njerëzve që vuajnë nga sëmundjet e mishrave të dhëmbëve 2. Alergjitë Kur vuani nga një alergjia, fryma e […]

Uncategorized

6 detergjentët më të rrezikshëm të enëve që kanë në përbërjen e tyre kimikate që shkaktojnë kancerin!

Shume prej sapuneve qe perdorim shpesh janë të ngarkuar me kimikate të dëmshme që rrezikojnë shëndetin dhe duhet të shmangen në mënyrë që të parandalohen probleme të shëndetit.6 sapunet me te rrezikshem jane: Dawn Cucina Ajax Meyers Legacy of Clean Palmolive Formaldehidi zakonisht shtohet tek produktet nga Palmolive, Ajax, Dawn, si dhe sapune të tjerë […]

Uncategorized

Ja pse KARDIOLOGET më të famshëm rekomandojnë këtë dietë: Humbisni kile dhe pastroni arteriet nga kolesteroli i keq, brenda një jave!

Dietat më efikase janë krijuar nga ekspertët më të mirë dhe nutritionists! Kjo për shkak se ata krijojnë dieta që të humbni peshën e tepërt shumë më shpejt! Kjo dietë është rekomanduar nga kardiologët më të mirë në të trajnuar dhe për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të enëve të gjakut dhe zemrës. Humbja e […]

Uncategorized

Mjekët paralajmërojnë: Ja çfarë rreziku mund të shkaktojë mbajtja e kufjeve për një kohë të gjatë në vesh!

“Studimet kanë treguar se kufjet shkaktojnë një rritje me 11-fish te baktereve në vesh,” shpjegon Reynolds. “Kur ndani kufjet me persona te tjere, ju po dyfishoni florën mikrobike në veshët tuaj dhe po fusni baktere të reja”. Kjo mund të nënkuptojë shumë gjëra duke rrezikuar krijimin e baktereve që mund të shkaktojnë probleme të vogla […]